Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Spotkania z prof. Janem Żarynem, Zuzanną Kurtyka i dr Mateuszem Szpytmą    -   13/4/2013
Prof. Jan Żaryn i ... śp. prezes Janusz Kurtyka
Kolejne dwa, niezwykle ciekawie się zapowiadające spotkania, czekają na uczestników cyklu organizowanego przez redakcję naszego portalu i Klub Odkrywców Historii, działający w ramach Obywatelskiego Porozumienia Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości. W poniedziałek 15 kwietnia (19:00) gościem cyklu będzie znany historyk prof. Jan Żaryn a w piątek 19 kwietnia - wdowa po śp. Januszu Kurtyce, Zuzanna oraz asystent śp. prezesa IPN, dr Mateusz Szpytma. Oba spotkania odbędą się w Auli Starostwa Powiatowego Pretekstem do pierwszego wieczoru jest najnowsza książka profesora Żaryna "Kościół, naród, człowiek, czyli opowieść optymistyczna o Polakach w XX wieku", a tematem piątkowego wieczoru, który rozpocznie o godz. 17:00 Msza św. w Kościele św. Maksymiliana, wspomnienie o jednej z ofiar tragedii smoleńskiej, związanej rodzinnie z ziemią tarnowską.

Ogloszenie
>

Najnowsza książka profesora Jana Żaryna, byłego dyrektora Biura Edukacji Publicznej IPN, prezesa stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza, to zbiór większych i mniejszych tekstów, powstałych w ostatnich latach aktywności naukowej autora, których głównym bohaterem jest Polska w XX wieku. Szkice dotyczą dziejów Kościoła katolickiego w Polsce, obozu narodowego, stosunków polsko-żydowskich oraz sylwetek wybitnych postaci ostatniego stulecia, w tym ofiar tragedii smoleńskiej z 10 IV 2010 r. Tytuł książki – nie przez przypadek – nawiązuje do pracy Romana Dmowskiego wydanej w końcu lat dwudziestych ubiegłego stulecia: Kościół, naród, państwo.
Początek spotkania z profesorem Janem Żarynem w poniedziałek 15 kwietnia o godz. 19:00 w Auli Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

W piątek 19 kwietnia, w tym samym miejscu, postać Janusza Kurtyki będą wspominać jego żona - doktor Zuzanna Kurtyka i dr Mateusz Szpytma, pełniący w ostatnich 3 latach urzędowania prezesa Kurtyki funkcję jego asystenta. Zanim rozpocznie się spotkanie, o godz. 17:00 organizatorzy zapraszają do udziału w Mszy Świętej za duszę śp. prezesa IPN w kościele św. Maksymiliana Kolbe ul. Urszulańska 7. Po Mszy, około godziny 18:00, uczestnicy spotkania w Auli Starostwa zobaczą też dwa krótkie filmy, odnoszące się do epizodów z życia zawodowego Janusza Kurtyki.
Na oba spotkania wstęp jest oczywiście wolny.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl