Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  O Prawicy i Lewicy. Spotkanie z jednym z najwybitniejszych historyków i politologów    -   07/5/2013
Prof. Marek Jan Chodakiewicz w Tarnowie !
Do Tarnowskiej Wszechnicy Obywatelskiej i Narodowej zawita niezwykły gość, wybitny historyk i politolog, profesor Institute of World Politics w Waszyngtonie, Marek Jan Chodakiewicz. Pretekstem do spotkania z uznanym sowietologiem, znakomitym historykiem współczesnej myśli politycznej i najwnikliwszym badaczem Holokaustu oraz stosunków polsko-żydowskich w XX wieku (profesor jest konsekwentnym krytykiem tez J.T.Grossa), jest wydanie książki "O prawicy i lewicy", stanowiącej imponującą rozmachem encyklopedię kulturową - polityczną, napisaną dla wszystkich, którym bliska jest wrażliwość i poglądy konserwatywne, prawicowe, ale też tych, którzy "ukąszeni" zostali przez jakieś lewicowe idee. Spotkanie odbędzie się we wtorek 28 maja o godz. 18:00 w Auli Jana Pawła II w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, ul.Narutowicza 38. Wstęp wolny.

Ogloszenie

Marek Jan Chodakiewicz (ur. 1962 r.)- profesor historii, sowietolog, szef Katedry Studiów Polskich im. Tadeusza Kościuszki (The Kosciuszko Chair of Polish Studies) na prestiżowej uczelni podyplomowej Instytut Polityki Światowej (Institute of World Politics) w Waszyngtonie.
Doktorat uzyskał na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku, wykładał również na University of Virginia i Loyola Marymount University w Los Angeles.
W latach 2005-2010 był członkiem amerykańskiej prezydenckiej Rady Pamięci Holokaustu (United States Holocaust Memorial Council), powołanym przez prezydenta George`a W. Busha.
Jego zainteresowania badawcze obejmują następujące obszary: historia najnowsza Polski, stosunki polsko-żydowskie w XX wieku, geopolityka ze szczególnym uwzględnieniem obszaru państw byłego bloku sowieckiego, terroryzm, funkcjonowanie służb specjalnych, historia obrony wiary katolickiej i tradycyjnego porządku społecznego (np. wojna w Hiszpanii 1936-1939, powstanie cristeros w Meksyku), historia myśli konserwatywnej.
Wydał m.in. książki: Narodowe Siły Zbrojne „Ząb” przeciw dwu wrogom, Żydzi i Polacy 1918-1955. Współistnienie - Zagłada - Komunizm, Ejszyszki. Pogrom, którego nie było, Zagrabiona pamięć. Wojna w hiszpanii (1936-1939) , Po Zagładzie. Stosunki polsko-żydowskie 1944-1947, Mord w Jedwabnem 10 lipca 1941. Prolog, Przebieg, Pokłosie.
W 2012 r. wydał: Między Wisłą a Potomakiem oraz – w języku angielskim – Intermarium: The Eastern borderlands of the West.
Laureat prestiżowej Nagrody im. Józefa Mackiewicza (2003).
Stały publicysta „Tygodnika Solidarność” , „Najwyższego Czasu” i tygodnika „Sieci”, publikuje również w innych polskich tytułach.

„O prawicy i lewicy”
Autor: prof. Marek Jan Chodakiewicz (Institute of World Politics, USA).
Wydawca: Patria Media, Fundacja Glaukopis
Liczba stron: 408
Format: A5
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 16.05.2013 r. (Warszawskie Targi Książki, Stadion Narodowy).
Patronat medialny: „Koncept”, „Najwyższy Czas!”, „Sieci”, „Tygodnik Solidarność”, wPolityce.pl

Dr hab. Sławomir Cenckiewicz o książce:
Byłem bardzo młody, kiedy wziąłem do ręki pierwsze wydanie książki „O prawicy i lewicy”. Cechą charakterystyczną publicystyki politycznej i historycznej było nowatorstwo i wola zerwania z tym, co na prawicy archaiczne i niemodernizacyjne. Marek miał inną perspektywę. Nie unieważniając dawnych prawideł, zasad i dorobku naszych mistrzów, potrafił ukazać ich dorobek w zupełnie nowej perspektywie – zarówno przez pryzmat nowych zagrożeń, które szykowała światu lewica, jak również, szczególnie niedocenianej w tamtym czasie, potrzebie profesjonalizacji i patriotycznego coachingu.

"Rzeczpospolita" tak pisała o pierwszej wersji tej niezwykłej publikacji :
Książka, której ambicją jest stać się "prawicowym katechizmem", encyklopedią kulturowo- polityczna dla prawicy.

Spotkanie autorskie z prof. M.J.Chodakiewiczem 28 maja o godz. 18:00 w Auli Jana Pawła II w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, ul.Narutowicza 38. Wstęp wolny.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl