Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   SLD zapowiada wniosek o odwołanie Przewodniczącego Rady Miejskiej z PO    -   09/1/2014
Światłowski straci fotel szefa Rady Miasta ?
Sojusz Lewicy Demokratycznej w Tarnowie zapowiada złożenie wniosku o odwołanie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie - Grzegorza Światłowskiego (PO). Wniosek jest już gotowy, musimy jednak dopełnić wszelkich formalności, ale czasu do najbliższej sesji Rady Miejskiej jest jednak wystarczająco - zaznaczył radny Jakub Kwaśny, przewodniczący miejskich struktur SLD.

Ogloszenie

Jak można przeczytać w uzasadnieniu do wniosku spowodowany jest on ostatnimi wydarzeniami, jakie wstrząsnęły miastem, spadkiem zaufania publicznego do instytucji samorządowych Gminy Miasta Tarnowa oraz w troską o przejrzystość funkcjonowania Miasta i jego organów.

- Odwołanie przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Grzegorza Światłowskiego, członka rządzącej miastem, nie wprost z woli wyborców, Platformy Obywatelskiej, współodpowiedzialnej za ostatnie wydarzenia oraz przekazanie tej funkcji w ręce przedstawiciela opozycyjnego klubu radnych, wydaje się być decyzją mogącą zapewnić właściwą pracę Rady, a przede wszystkim jej kontrolnego charakteru - dodaje Jakub Kwaśny.

Wnioskodawcy zauważają, że Rada Miejska pełni istotną rolę w strukturze organów jednostek samorządu terytorialnego – a transparentna organizacja jej pracy jest warunkiem koniecznym dla zapewnienia właściwego nadzoru pracy organu wykonawczego jakim w tej niecodziennej sytuacji jest pełniący obowiązki Prezydenta Tarnowa – Henryk Słomka-Narożański (również PO). Podjęcie takiej inicjatywy podyktowane jest przede wszystkim dbałością o prawidłowe, nie budzące żadnych wątpliwości, relacje między władzą wykonawczą, która dzisiaj skupiona jest w rękach jednej formacji, a władzą uchwałodawczą, która dziś także jest w rękach PO, a która to władza ma uprawnienia kontrolne. Skupienie pełni władzy w rękach jednej formacji budzi nasze obawy o przejrzystość jej sprawowania.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl